Офісна техніка

Офісна техніка — технічне обладнання офісу, що полегшує і прискорює паперове діловодство і адміністративно-управлінську діяльність. Офісна техніка стала істотним джерелом технічних інновацій і до сих пір зазнає стрімкий розвиток.

Друк документів


ПК (персональний комп'ютер)/ПЕОМ (персональна електронно-обчислювальна машина) — настільна мікро-ЕОМ, що має експлуатаційні характеристики побутового приладу і універсальні функціональні можливості. 

Спочатку комп'ютер був створений як обчислювальна машина, але ПК також використовується в інших цілях – як засіб доступу в інформаційні мережі та як платформа для мультимедіа і комп'ютерних ігор. 


Як правило, одиничний персональний комп'ютер протягом одиничного сеансу роботи використовується тільки одним користувачем. Відповідно до свого призначення, він забезпечує роботу найбільш часто використовуваних додатків, таких як текстові процесори, веб-браузери, поштові програми, месенджери, мультимедійні програми, комп'ютерні ігри, графічні програми, середовища розробки програмного забезпечення тощо. Для спрощення взаємодії з людьми подібні програми оснащуються зручним графічним інтерфейсом. 


Принтер — це зовнішній периферійний пристрій комп'ютера, призначений для виведення текстової або графічної інформації, що зберігається в комп'ютері, на твердий фізичний носій, зазвичай папір або полімерну плівку, малими тиражами без створення друкованої форми. 

Принтер — це високотехнологічний пристрій друку, створене в першу чергу для роботи з комп'ютером. 


Він призначений для перетворення інформації, що зберігається в обчислювальному пристрої, з цифрової форми в аналоговий вигляд для доступного розуміння цієї інформації користувачем і подальшого довгострокового її зберігання.


Копіювальний апарат (ксерокс) — пристрій, призначений для одержання копій документів, фотографій, малюнків та інших двомірних зображень на папері та інших матеріалах. 

За способом обробки вихідного зображення копіювальні апарати діляться на аналогові і цифрові. Вони розрізняються за способом передачі зображення від оригіналу до копії. В аналогових апаратах світло, відбите від оригіналу через систему рухомих дзеркал і об'єктива, передається на фотобарабан. У цифрових – зображення з оригіналу спочатку сканується за допомогою лінійки фотодіодів в пам'ять контролера, обробляється за певним алгоритмом, а потім виводиться на друк через принтер.

Цифрові копіювальні апарати діляться на монохромні і повнокольорові.

За продуктивністю виділяють копіри малої (до 20 копій/хв), середньої (20–40 копій/хв) і високої (понад 40 копій/хв) продуктивності.

За компонуванні копіри діляться на підлогові і настільні. З настільних окремо виділяють переносні.


Настільні апарати малої продуктивності формату A4 зазвичай називають персональними. Окремо виділяють копіри великого формату (А0, А1), які часто називають інженерними системами.


Цифровий дуплікатор — друкарська машина, яка використовує метод трафаретного друку. Іноді іменується «різограф», за назвою компанії “Riso”, що спеціалізується на виробництві даних апаратів.

Дуплікатор використовується в поліграфії для друку невеликих тиражів паперової продукції. За продуктивністю порівняємо з середніми офсетними машинами, а за собівартістю відбитка, при тиражах більше 100 однакових примірників, дешевше копій, зроблених на електрографічних копіювальних апаратах. Без втрати якості гарантується близько 2000–3000 відбитків з одної майстер-плівки. При добре відрегульованому апараті досяжні і тиражі близько 10000.


Багатофункціональний пристрій (БФП) — пристрій, що поєднує в собі функції принтера, сканера, факсимільного пристрою, копіювального модуля. 

Ці функції можуть бути присутніми в стандартній комплектації пристрою або ж деякі з них можуть додаватися до базового пристрою опціонально.

Знищення документів


Шредер — офісний пристрій для подрібнення паперу в дуже дрібні смужки або крихітні шматочки.

Урядові організації, підприємства і приватні особи використовують шредери для знищення приватних або конфіденційних документів: рахунків, кредитних карт, банківських виписок і інших документів, які можуть бути використані для шахрайства або крадіжки особистих даних.

У деяких випадках можливе відновлення знищених документів. Якщо шматочки папери не перемішані, то залишки документа, як правило, перебувають у безпосередній близькості один від одного. Крім того, якщо документи подавалися в шредер так, що рядки тексту були паралельні лезах, на смугах може залишатися текст.


Сучасні комп'ютерні технології значно прискорюють процес відновлення знищених документів. Смужки скануються з обох сторін, а потім комп'ютер визначає, яким чином смужки повинні бути з'єднані.

Зв'язок

Телефон — апарат для передачі і прийому звуку на відстані. Сучасні телефони здійснюють передачу за допомогою електричних сигналів. 

До винаходу телеграфів і телефону для передачі повідомлень на великі відстані використовувалися примітивні методи, на зразок свисту, гонга, димових сигналів або барабанного бою. 


Перші телефони були безпосередньо пов'язані один з одним з офісу або резиденції одного клієнта в іншому місці клієнта. Будучи незручними за межами декількох клієнтів, ці системи були швидко замінені ручними відцентровими розподільними щитами. Це призвело до появи стаціонарного телефонного зв'язку, в якій кожен телефон з'єднаний парою виділених проводів з місцевою комутаційної системою центрального офісу, яка перейшла в повністю автоматизовані системи, починаючи з початку 1900-х років. Для більшої мобільності були розроблені різні радіосистеми для передачі між мобільними станціями на судах і автомобілях в середині двадцятого століття. Ручний мобільний телефон був введений для особистого обслуговування, починаючи з 1973 року.


Факс — технологія передачі нерухомих зображень по телефонній лінії. 


Спосіб однаково придатний для передачі як графічної, так і буквено-цифрової інформації. Історично факсимільний зв'язок включалася до складу телеграфного зв'язку і є різновидом електрозв'язку.


Телеграф — засіб передачі сигналу по дротах, радіо або інших каналах електрозв'язку. 

До електричного телеграфу, швидкість поширення інформації була обмежена швидкістю людини або тварини. Впровадження телеграфу звільнило комунікації від просторово-часових обмежень і зробило революцію в глобальній економіці і суспільних відносинах. До кінця дев'ятнадцятого століття телеграф стає все більш поширеним засобом зв'язку для звичайних людей. Телеграф відділив інформацію від фізичного переміщення об'єктів.

Телеграфія сприяла зростанню організованості «на залізницях, об'єднала фінансові та товарні ринки, зменшила вартість передачі інформації всередині і між підприємствами». Зростання ділової сектора прискорив суспільство до подальшого розширення використання телеграфу.


Впровадження телеграфії в світовому масштабі змінило підхід до збору інформації для новинних репортажів. Повідомлення і інформація тепер поширювалися далеко і широко і телеграф зажадав введення мови «вільного від локальних регіональних і нелітературних аспектів», що призвело до розвитку і стандартизації світового медіа-мови.


Офісна АТС, АТС (УАТС), міні-АТС — автоматична телефонна станція, призначена для використання всередині організації. 

Від АТС, що використовуються оператором зв'язку, в першу чергу відрізняється орієнтованістю на малу кількість обслуговуваних номерів, поділом телефонної мережі на «внутрішню» і «зовнішню». Залежно від типу може приймати від телефонних операторів цифровий потік, аналогові лінії або через комутовані мережі. Абонентські пристрої – зазвичай аналогові телефони, цифрові або IP-телефони. Використання УАТС дозволяє відмовитися від підключення кожного абонентського пристрою організації до телефонної мережі загального користування, що призвело б до виділення кожному абонентському пристрою окремої лінії, і всі «внутрішні» виклики проходили б через АТС оператора зв'язку.


Устаткування УАТС зазвичай встановлюється в приміщенні організації і комутує виклики між внутрішніми абонентськими лініями. Додатково, для зовнішніх вхідних і вихідних дзвінків зазвичай є обмежена кількість з'єднувальних ліній до телефонної мережі загального користування. Організації, що розташовуються в декількох будинках, можуть використовувати з'єднувальні лінії для з'єднання власних УАТС. Сполучні лінії, як правило, є аналоговими або можуть бути цифровими. Останні, на відміну від аналогових, здатні обробляти більш ніж одне з'єднання і приймати виклики на кілька міських номерів – DID.


Сканер — пристрій виконує зчитування розташованого на плоскому носії зображення для передачі інформації на відстань або для перетворення його в цифровий формат. 

Сканери застосовують для введення в комп'ютер малюнків, які відразу ж можна обробляти в графічному редакторі. Сканери краще вводять плоске зображення в комп'ютер, ніж цифрові камери. 


Проектор — оптичний прилад, призначений для створення дійсного зображення плоского предмета невеликого розміру на великому екрані. 

Поява проекційних апаратів зумовило виникнення кінематографа, що відноситься до проекційному мистецтву. 

Не слід плутати з освітлювальними приладами, назва яких походить від того ж латинського кореня, але які призначені для освітлення предметів, а не для перенесення зображень. 

Інший зв'язок з документами

Біндер (брошурувальник) служить для скріплення стоси паперів.

За допомогою цих палітурних машин Ви зможете виготовити не тільки красиві, але і зручні документи, адже деякі варіанти плетіння навіть дозволяють додавати або видаляти сторінки з готового документа.

Принцип роботи з брошурувальника на пластикову і металеву пружину практично однаковий: спочатку проводиться перфорація листів документа, а потім, листи скріплюються за допомогою пружини відповідного діаметру.


Пакетний ламінатор — апарат, здатний ламінувати в плівку офісні документи до формату А3. 

Плівка тут є прямокутним пакет потрібного розміру. При проходженні через ламінатор клей, нанесений на внутрішній шар плівки, розплавляється і надійно зчіплюється з документом.


Ламінування не тільки захищає документ, але так само робить зображення більш контрастним, а кольору більш яскравими і насиченими.

Різак для паперу — обладнання для оперативного і рівного розрізання паперу в блоках різної товщини. 

Він використовується під час підгонки надрукованого тиражу до необхідного масштабу. Їх застосовують і в допечатном і в післядрукарської процесі для того, щоб отримати ідеально рівні брошури або листи.


Останнім часом паперорізальні машини набули популярності в багатьох компаніях і державних установах. Адже використовуючи професійний різак для паперу економляться сили і час, які можуть бути використані для більш пріоритетних напрямків діяльності компанії або установи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий